/01

O CFIG Arts

Umělecká díla vnímáme nejenom jako zajímavou finanční investici, ale zejména jako uchovatele tradičních hodnot, emocí a kusu české historie. Snažíme se rozvíjet odkaz českých umělců a podporovat tvorbu současné i nastupující generace.

Umělecká díla vnímáme nejenom jako zajímavou finanční investici, ale zejména jako uchovatele tradičních hodnot, emocí a kusu české historie. Snažíme se rozvíjet odkaz českých umělců a podporovat tvorbu současné i nastupující generace.

bezplatné

Zápůjčky na výstavy

Rádi bezplatně zapůjčíme dílo na konkrétní výstavu. V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na email:

Naše

Vize a cíle

Mezi primární cíle patří budování kvalitní sbírky výtvarného umění v České republice. V příštích letech chceme sbírku zpřístupnit veřejnosti ve vlastní galerii v Pardubicích.

Chceme také nabídnout výhodnou alternativu pro sběratele a vybudovat online prostor pro co nejsnazší a nejvýhodnější prodej uměleckých děl. Je to pro nás způsob, jak naplnit náš sen a otevřít v Pardubicích soukromou galerii pro širokou veřejnost.

Finanční skupina

Jsme součástí skupiny CFIG

CFIG Arts spravuje firemní sbírku uměleckých děl mateřské společnosti CFIG. Mateřská společnost tuto činnost nevnímá pouze jako zajímavou finanční investici, ale také jako jednu z forem společenské odpovědnosti, kdy se snaží rozvíjet odkaz našich předních národních umělců a podporovat v tvorbě umělce a výtvarníky stávající či ty v nově nastupující generaci.

Zakladatel sbírky

Martin Chovanec, MBA

S podnikáním začínal již na střední škole a první společnosti založil již během vysokoškolských studií. Ty nakonec kvůli úspěšnému rozvoji svých firem z časových důvodů nedokončil. Později získal titul MBA na institutu CEMI, kde vystudoval obor Ekonomika a finanční management.  

Společnost CFIG coby fintechový startup založil v roce 2013 v pouhých 26 letech. Postupně z něj vybudoval finanční a investiční skupinu, která je aktivní v mnoha oblastech financí, úvěrů či realit a spravuje aktiva v řádech miliard korun.

Ředitelka CFIG Arts

Marie Stochlebová M. A.

Je absolventkou oboru Arts Management na Vysoké škole ekonomické v Praze a Culture Industry and Goldsmiths University v Londýně.

Její profesní zkušenosti mimo jiné zahrnují více jak 7 let praxe v nadacích věnujících se podpoře výtvarného umění. Podílela se na řadě výstav, veletrhů, aukcí a publikování uměleckých knih.

CO SE U NÁS DĚJE?

Novinky z CFIG Arts

MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

Napsali o nás

Trh s uměním v Česku láme rekordy. Lidé si mohou přijít na pěkné peníze

Ten obrázek vypadal jako Samara z hororového filmu Kruh. Jeho majitelka si myslela, že má doma bezcenné dílo, přesto ho přinesla ukázat Marii Stochlebové, ředitelce pardubické společnosti CFIG Arts, která se zabývá tvorbou sbírky výtvarného umění 19. a 20. století. Jenomže obrázek ředitelce nápadně připomínal reliéfní grafiku od Olbrama Zoubka, jejíž pravost ještě musí potvrdit …

Přečíst celý příspěvek

Od financí k umění. V Pardubicích plánujeme otevřít galerii, říká šéfka CFIG Arts Marie Stochlebová

Dceřiná společnost investiční skupiny CFIG, CFIG Arts, vznikla přirozeným zájmem svého zakladatele Martina Chovance o svět umění. Postupně začal budovat vlastní sbírku tvořenou především českými umělci 19. a 20. století a s tím, jak rostla na hodnotě, se rozhodl pojmout ji jako samostatnou investiční entitu. O její rozšíření a další aktivity související s uměleckou sférou …

Přečíst celý příspěvek

Pardubický patriot plánuje vlastní galerii

V centru Pardubic, v jedné z historických budov, zdobí kanceláře desítky obrazů navěšených těsně vedle sebe. V jedné z místností je dokonce vestavěna kostra depozitáře. Místní podnikatel Martin Chovanec (1986) mezi uměleckými díly žije i pracuje a ctí společenskou zodpovědnost vůči kulturnímu prostředí svého regionu. Umění začal sbírat ve svých třiceti letech a se sbírkou …

Přečíst celý příspěvek